Dżinsowy szał

  Wszyscy lubimy dżinsy. Dlaczego? Bo są wygodne i wciąż, od 150 lat, modne, można w nich pójść prawie wszędzie - do pracy, na zakupy, imprezę czy wycieczkę. Zawsze dopasowują się do ciała, a po każdym praniu trochę się zmieniają - jaśnieją i wycierają. Jeśli jednak nie lubicie, kiedy wasze spodnie tracą fason, to zastosujcie radę Try'a Strebe (projektanta australijskiej marki Nobody Denim, produkującej odzież dżinsową), czyli włóżcie raz na jakiś czas spodnie do zamrażarki obok pojemnika z wodorowęglanem sody lub w ogóle zrezygnujcie z prania i przechowujcie je w niej na co dzień (źródło). Kontrowersyjne? Czego się nie zrobi, żeby uchronić ukochane ubrania przed zniszczeniem :)
  Dżins pojawił się też w projekcie, który przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu w partnerstwie firmy odzieżowej BIG STAR z okazji inauguracji Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016 i ESK Wrocław 2016. W sobotę, 23 kwietnia,  przestrzeń wrocławskich sklepów BIG STAR zamiast muzyki wypełniła literatura, a na witrynie mogliśmy zobaczyć żywe manekiny! Ja zaś miałam przyjemność zaprojektować drewniane podesty - kubiki zdobione techniką decoupage, na których zobaczycie scenki odgrywane w sklepach BIG STAR.  
  Jeśli temat przewodni to książka i dżins, to kubiki po prostu musiały przypominać wytarte dżinsy - ścianki pomalowałam błękitną i białą bejcą, wybieliłam pastą wybielającą do drewna. Efekt - rewelacyjny! Następnie każdy kubik okleiłam cytatami z literatury - znajdziecie tu perełki w stylu: "Człowiek musi czasem chorować. Chociażby po to, żeby poczytać" czy "Książki są jak narkotyk, na szczęście nie istnieje tu niebezpieczeństwo przedawkowania.Jestem szczęśliwą ofiarą książek" - Karl Lagerfeld. 
  Projekt był realizowany w sklepach BIG STAR w Auchan, Aleja Bielany, Factory, Pasaż Grunwaldzki i Galeria Dominikańska. W ciągu całego dnia 23 kwietnia w sklepie były odtwarzane fragmenty audiobooków, z przerwą na działania parateatralne na witrynach w godzinach 16.00 – 17.00  (Dziewczyny prezentowały mini scenki z ulubionymi książkami na moich kubikach :))Zapraszam teraz do galerii zdjęć, zobaczcie, jak powstawały "dżinsowe kubiki". 

Komentarze